Wszystkie dokumenty dostępne w Twoim telefonie

Już niebawem nasze dowody osobiste oraz prawa jazdy będzie można przechowywać w telefonach. Dzięki temu noszenie dokumentów okaże się zbędne. Czas na mDokumenty.

Telefoniczna rewolucja

Po wprowadzeniu mobilnej płatności dokonywanej za pomocą telefonu czas na kolejne zmiany. Już w maju 2017 roku nasze urządzenia mobilne staną się jednocześnie teczką, w której będzie można przechowywać ważne dokumenty. Na początku przeniesiony zostanie dowód osobisty oraz prawo jazdy. Pod koniec przyszłego roku w telefonie będzie mógł znaleźć się również dowód rejestracyjny oraz ubezpieczenie OC. Z czasem w komórkach przechowywane będą inne niezbędne dokumenty. Czyli wszystko w jednym miejscu, zawsze pod ręką.

Bez zbędnych aplikacji

Posiadanie dowodu osobistego czy prawa jazdy w telefonie będzie możliwe bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Dzięki temu dokumenty będzie można przechowywać w każdym telefonie komórkowym. Ministerstwo Cyfryzacji obiecuje również, że na naszych urządzeniach mobilnych nie będą przechowywane żadne dane, co zwiększy bezpieczeństwo korzystania z dokumentów oraz ochroni nas przed kradzieżą tożsamości.

Wizualizacja dokumentów

Na czym polegać będzie zatem przechowywanie dokumentów w telefonie? Na wizualizacji poczynionej przez urzędy. Posiadacz urządzenia pozna specjalny PIN, dzięki któremu urzędnik będzie mógł przesłać wirtualny dokument na telefon komórkowy. Zmiany nie będą jednak obowiązkowe. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mogą nosić przy sobie dokumenty dostępne w obecnej formie. mDokumenty są jednak kolejnym krokiem ku cyfryzacji innych dziedzin życia.